kayip esya burosu / lost and found

paskalya tavsani / easter bunny / velikonoční zajíček

evet, kac Zaman oldu ne bi kukla ne bi baska bisey..
degil ama iste. oyle olmadi. bu arada 2 hediye bir de siparis kuklasi yaptim, herkesin eline gecene kadar da koymayayim supriZ boZulmasin dedim. halen bekliyoruZ o yuZden. gerci cekce hocamin kuklasini verdim bile ama korkarim fotografini cekmeyi unutmusum onun. neyse artik, yapacak bir sey yok pek.

well, it's been a long time. but i've been making some gift puppets. and i'm not uploading the photos until they reach their new homes safely-for the sake of the surprise..
the fairy, which i made for my cZech teacher, has arrived though but unfortunately i forgot to take photos of her.. so, next time..

tak, je to dávno. Byl jsem ale učinit nějaké dárkové loutek. a já nejsem nahrání fotografií až do jejich nových domovů bezpečně-kvůli překvapení ..
je víla, kterou jsem udělal pro svůj český učitel, když dorazil, ale bohužel jsem zapomněl vyfotografovat ji .. tak příště ..
velhasil, baktim buralar bu paskalya havasina coktan burunmus, ben de madem ayni havayi soluyorum, bir seyler yapayim dedim.

anyway, since the easter is all over the place already, i thought it'd be the best for me to do something about it. which happened to be an easter bunny (what a surprise!)

Vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou všude už jsem si myslel, že to mělo být nejlepší pro mě něco udělat. což se stalo, že je velikonoční zajíček (jaké překvapení!)
ve iste paskalya tavsani. elbisesi eski bir cocuk taytindan, kulaklari kece+ketenimsi bir kumastan, saclari da sabunlu suyla kecelestirilmis ham yunden. eller, ayaklar ve kafa yine modurit pek tabii ki.. bu arada gecenlerde akrilik vernigi gibi bir sey aldim. resmen derdime derman oldu, pek mutluyum. parlak parlak oluyor kuklalarim artik ama olsun..

and here she is.. a recycled pair children's shorts was used for her dress, felt+a canvas-like fabric was used for her ears and half-felted raw wool was used for the hair. the body features were made from modurit, as always. by the way, i finally started to use a coating. it makes the puppet shiny a little, but still, it really helps a lot.

a tady to je .. recyklované jeden pár dětí šortky byl použit pro její šaty, plsť + plátno-tkaniny, jako byl použit pro její uši a půl-zplstěné surové vlny byla použita na vlasy. tělo funkce byly vyrobeny z modurit, jako vždy. na cestě, jsem konečně začal používat nátěr. to dělá loutkové lesklý trochu, ale přesto je to opravdu hodně pomáhá.
bir de son Zamanlarda engel olamadigim bir minyatur sepet orme tutkusu bas gosterdi. bu tavsan hanim kiZimiZin elindeki sepet de pek tabii bu tutkunun sonuclarindan.. icinde de yumurta seklinde bir cikolata var..

also, i'm having great fun with weaving miniature baskets nowadays. so the one this bunny lady is holding is one of that fun's results. and i placed a little egg-shaped chocolate inside the basket-to make it as perfect as it could be for easter.

Také jsem s velkou zábavou tkaní s miniaturními košíčky dnes. takže jeden tento zajdo dáma hospodářství je jedním z legrace, že jeho výsledky. a jsem trochu vaječné-tvarované čokolády uvnitř koše-aby se to jako perfektní, jak by mohla být na Velikonoce.
neyse efenim, simdilik kendilerini pasaj'a koymadim, ne kadar hitap eder bilemedigim icin turkiye'ye.. gerci bu noktada illa da paskalya tavsani olmasi gerekmiyo, ama yurmlariniZi bekliyorum sanirim koy/koyma gibi.. ama sonuc olarak etsy'de ve fler'de yerini aldi tabii..
duzeltme: satildi!

and you can find her here on etsy..
edit: sold!

a najdete ji tady na fler ..
prodával!

2 comments:

GeCe said...

harika olmuş bu da çok beğendim sepeti nasıl yaptın öyle ufacık büyük sepet bile zordur, vücudu beyaza boyamışsın herhalde daha dikkat çekici olmuş tebrikler canım, bu arada bu harika çalışmalarınla birlikte seni blogumda tanıtmak istiyorum 10 marifettekiler biliyor ama benim 10marifetten olmayan ziyareçilerim için

ozlemakin said...

etrafi kagit kapli teller ve iple yaptim sepeti.. bilahare anlatmayi dusunuyorum burda Zaten.
vallahi cok sevinir, gurur duyarim :))